Facebook
Historia
      NASZE SERWISY:     | CALL OF DUTY |  | COMPANY OF HEROES |  | HISTORIA II WOJNY |  | PORTAL |

g WSTĘP g FORUM g REDAKCJA g KONTAKT g REKLAMA

g OPERACJA COMPASS g ATAK NA PEARL HARBOR g BITWA O STALINGRAD g OPERACJA MERKUR g MONTE CASSINO g NIJMEGEN g POINTE DU HOC g WZGÓRZE 400 g POWSTANIE WARSZAWSKIE g DYWIZJON 303


g POLSKA g ZSRR g USA g NIEMCY g WŁOCHY g WIELKA BRYTANIA g INNE


g CIEKAWOSTKI g KALENDARIUM g KSIĄŻKI g HOLOCAUST g CYTATY g ZBRODNIE WOJENNE g BILANS STRAT g NASTĘPSTWA II WŚ


g 56 PUŁK PIECHOTY S6M g 56 PUŁK PIECHOTY P20MCytaty

"Czy tam, w kwaterze głównej fuhrera, nie ma oficera, który by wziął pistolet i zastrzelił tego bydlaka" - Claus von Stauffenberg "Czekamy na was. Ryby też"- Winston Churchill (na wieść o zbliżającym się desancie Niemców na Wyspy Brytyjskie)

"Gdybym był na miejscu alianckich dowódców wygrałbym te wojnę w dwa tygodnie" -Erwin Rommel (po udanym lądowaniu aliantów w Normandii)

"Są to tego rodzaju bitwy,jakich następne pokolenia Niemców nie będą musiały już staczać" -Heinrich Himmler (podczas wizyty w Oświęcimiu)

"Każde pokolenie musi chociaż raz wziąć udział w wojnie" - Adolf Hitler

"Jak żołnierz nie pi****li - nie walczy" - George Patton

"Właśnie zdobyłem Trewir dwoma dywizjami, mam go oddać?"- Patton (do Bradleya gdy ten powiedział, że Trewiru nie da się zdobyć mniej niż 3 dywizjami)

"Mój kraj nigdy nie może sobie pozwolić na luksus nowego sukcesu Montgomery'ego" -Bernhard, Książe Holandii

"W tym, na co się nie poważy żaden niemiecki cywil, czyli w ignorowaniu rozkazów, wy, panowie, jesteście mistrzami"- Hermann Goring (do inżynierów lotniczych)

"W moim sztabie to ja decyduję, kto jest Żydem!" - Goering

"Kobiety są po to, żeby rodziły dzieci i żeby je bić"- Mussolini

"Czy on na pewno wie, jak się robi zamach stanu?"- Mussolini (o przewrocie majowym Józefa Piłsudzkiego)

"Przegraliśmy wojnę" - Mussolini, (noc z 22 na 23 czerwca 1941 r. zaraz po tym, jak dowiedział się o napaści Niemiec na ZSRR).

"Komunizm pasuje tak do Polaków jak do krowy siodło"- Stalin

"Siła polityczna wyrasta z lufy karabinu"- Mao Zedong

"Mieli do wyboru wojnę albo hańbę. Wybrali hańbę. A wojnę będą mieli i tak"- Winston Churchill, (po powrocie Chamberlaina z Monachium)

"Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy"- Stalin

"Bzdura!"- Feldmarszałek Gerd von Rundstedt (o Wale Atlantyckim)

"Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała się okazać błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem"- Albert Einstein, przemówienie na Sorbonie, 1929

"Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka"- Stalin

"Myślałem, że wypuścimy na brzeg rozszalałego tygrysa, tymczasem wyrzuciliśmy tam nieruchawego wieloryba"- Winston Churchill (na wieść o zmarnowanej przez generała Lucasa operacji pod Anzio)

"Nie osłabniemy ani nie zawiedziemy, będziemy bronili naszej wyspy, nigdy się nie poddamy"- Churchill

"Nigdy dotąd w dziedzinie ludzkich konfliktów, tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Churchill (o pilotach myśliwskich walczących w bitwie o Wlk. Brytanię)

"Cokolwiek się zdarzy, płomień oporu francuskiego nie powinien zgasnąć i nie zgaśnie"- Charles de Gaulle (w odezwie do Francuzów z 18 czerwca 1940)

"Wróciłem!"- gen. Douglas MacArthur (wstępując na brzeg wyspy Leyte 1944)

"Jeśli niemiecki naród nie potrafi zwyciężyć to powinien zginąć"- Adolf Hitler

"Ile dywizji ma Papież?"- Józef Stalin (na konferencji w Poczdamie, 1945, odpowiedź na słowa Churchilla, że papieżowi nie spodoba się przejęcie władzy w Polsce przez komunistów)

"Teraz zobaczy moje dywizje"- Papież Pius XII (na wieść o śmierci Stalina)

"Będziemy bombardować terytorium Niemiec dzień i noc, coraz bardziej zaciekle, miesiąc po miesiącu będziemy zrzucać coraz większą liczbę bomb, pogrążymy naród niemiecki w rozpaczy większej niż ta, w której pogrążył on całą ludzkość"- Churchill (na konferencji w Casablance)

"Widziałem różne natarcia, ale nigdy żołnierze nie szli tak pięknie jak Polacy pod Lenino. Szyki bojowe jak wyrysowane. Krótkie artyleryjskie przygotowanie nie zniszczyło wprawdzie ogniowych punktów wroga, ale mimo to dywizja szła jak na paradzie"- Płk Bolesław Kieniewicz (o ataku polskiej 1. Dywizji Piechoty pod Lenino)

"Zwycięzcy nikt nie będzie pytał, czy mówił prawdę"- Adolf Hitler

"Chcecie zniszczyć Polaków? Dajcie im wolność!"- Otto von Bismarck

"Osobiście nie mam nic do Polaków, ale sprawa Niemiec wymaga, aby państwo polskie nie odrodziło się"- Otto von Bismarck

"Szkoda, że jednak nie został duchownym"- matka Stalina na łożu śmierci

"Wole tych, którzy popierają mnie ze strachu, niż tych, którzy popierają mnie z przekonania. Przekonania się zmieniają, strach pozostaje"- Stalin

"Bohaterski opór, jaki naród polski stawiał w ostatnich dwóch latach, jest natchnieniem nie tylko dla Ameryki, ale dla wszystkich ludów miłujących wolność"- Franklin D. Roosvelt

"Zwykli ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi parówki i jak wyglądają kulisy polityki"- Otto von Bismarck

"Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota atakuje dokładnie tak, jakby go tam nie było"- marszałek Żukow (do generała Eisenhowera, 1945 rok)

"Nie tylko ich zabijemy, ale jeszcze wyprujemy im flaki i użyjemy do posmarowania łożysk w naszych czołgach"- generał Patton

"Jeżeli Polska nie byłaby przy naszym boku podczas tych dni...świeczka wolności by zgasła"- królowa Elżbieta, 1996 rok

"Jednak ten Stauffenberg to był facet! Niemal go żałuję. Co za zimna krew! Jaka inteligencja, jaka żelazna wola! Wprost niepojęte, że się zadał z taką bandą durniów!" - Goebbels 21 lipca ’44

"Istnieje bezpośrednia zależność między stosami pocisków w składach amunicji a stosami trupów na punktach zbioru zabitych. Im większe są te pierwsze, tym mniejsze te ostatnie i na odwrót." - gen. Ridgway

"Nie rozumiem całego tego zamieszania związanego z użyciem przez nas gazu. Uważam, że stosowanie gazów wobec niecywilizowanej ludności jest dozwolone" - Winston Churchill, (wypowiedź z 1920r. gdy był ministrem do spraw kolonii, po stłumieniu gazem powstania Kurdów irackich)

"Ten pokój to tylko zawieszenie broni na 20 lat" - Marszałek F. Foch (po zawarciu traktatu wersalskiego)

"Żołnierz w ciągłym boju, nie wytrzymuje dłużej niż 72 godziny"- Patton

"OK, zaczynamy!"- słowa generała Eisenhowera (rozpoczynające inwazję w Normandii)

"Najwięcej ludzi zginęło w imię pokoju"- Andrzej Majewski

"Pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką ale wymierną. My w Polsce nie znamy pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz bezcenna w życiu ludzi narodów i państw. Tą rzeczą jest HONOR" - Józef Beck

"... znakomici między innymi są Polacy. Ich męstwo jest ogromne ich sprawność graniczy z wyczynem nadludzkim. Polacy oddali wielkie usługi. Wciąż je oddają i oddawać będą, dopóki zwycięstwo, tryumfalne i zupełne, nie opromieni ich skrzydeł" - The London Times (o pilotach z 303 dywizjonu)

"W każdej chwili pojawić się może polska kawaleria, która rozpoczęła natarcie" - odpowiedź oficera niemieckiego do gen. Guderiana, na pytanie co skłoniło do fortyfikacji sztabu i co wywołało takie napięcie.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska -Józef Piłsudski


Opracował Mch90
© 2004-2013   Portal Internetowy FkCoD.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione!
Nie odpowiadamy za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie!

Szanowani Państwo. Nasz serwis zapisuje na komputerze użytkownika pliki cookies. Potrzebne są one do prawidłowego działania serwisu. Ponadto pliki te są wykorzystywane w celach statystycznych oraz do obsługi systemu reklam w serwisie. Jeśli nie chcą Państwo, by pliki cookies zapisywały się na Państwa komputerze, należy zmienić domyślne ustawienia przeglądarki. Niestety nie gwarantujemy, że serwis będzie działać wtedy poprawnie. Więcej informacji tutaj.


Zdjęcia Portfolio || Tutoriale, porady


| Nasze serwisy |   | Reklama |   | Kontakt |